Протест пред Влада, „НЕ“ за францускиот предлог

од Берта Китинска

Пред Владата во тек е протестoт „Ултиматум – Не благодарам“.

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска повикаа граѓаните да се приклучат на протестот.

На протестот беа кажани пораки против францускиот предлог, се апелираше тој да не се потпишува, а беа упатени и барања за оставки. Протестите ќе продолжат најверојатно и во следните денови.

Слични содржини