Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Провокативно видео од претседателката на Боливија направи хаос на интернет (ФОТО)

Провокативно видео од претседателката на Боливија направи хаос на интернет (ФОТО)

На интернет се појавила порно-снимка на која наводно се наоѓа самопрогласената боливиска претседателка Жанин Анес.

На провокативните фотографии може да се види гола блондинка, а многу брзо содржината била отстранета од сајтот XVideos.

Сепак, многумина се согласуваат дека жената на снимката само на лик потсетува на Анес. Еден твитерџија навел дека со едноставно пребарување може да се утврди дека станува збор за снимка од 2017-та година, која нема врска со политичарката.

Нејзиното окружение тврди дека станува збор за лажна снимка која има за цел да ја дискредитира самопрогласената претседателка.

loading...