Разговорот Заев -Ципрас заврши

од desk4

Штотуку завршил  разговорот на двајцата премиери Зоран Заев и Алексис Ципрас.  Во секој момент се очекува официјална потврда на договорот за решение за името и финализација на договорот

 

Новинарите се во очекување на прес конференција која би требало да се случи околу 18.30 во Скопје, а истовремено со официјална информација треба да се излезе во  Скопје и Атина.

Грчкиот премиер Алексис Ципрас веќе тргнал да го информира грчкиот претседател.

Слични содржини