Заев станува мандатар!СДСМ денеска ќе одржи централен и извршен одбор

од Vladimir Zorba

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска на пладне ќе одржи централен, а потоа и извршен одбор на кои официјално ќе биде избран партискиот лидер, Зоран Заев за мандатар.

Раководството на ДУИ синоќа, по десет часа разговори, синоќа одлучи да ги даде потписите на СДСМ за состав на влада. Портпаролот Бујар Османи изјави дека тоа не значи и коалицирање за составување на влада, но виза за влада на СДСМ има.

loading...

Слични содржини