Се урна хеликоптер на МВР на скопскиот аеродром

од Берта Китинска

Утрово на скопскиот аеродром дошло до несреќа во која се урна полициски хеликоптер.

Повеќе детали за падот на хеликоптерот во текот на денов.

Слични содржини