Седумдесет и двегодишен кумановец измамен за 1.000 евра

од Берта Китинска

Две лица измамиле седумдесет и двегодишен кумановец за 1.000 евра.

Отштетниот го пријавил случајот вчера во 15:00 часот.

– Според пријавеното едно од лицата му понудило дека доколку му даде пари ќе му донесе злато за поевтина цена, по што откако пријавителот му ги дал парите лицето заминало и не се вратило на договореното место, соопшти СВР Куманово.

Слични содржини