Селмани за понудата на Заев: Се нема желба, ниту простор од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

од Nikola Popovski

„Широка коалиција е јасно дека нема да функционира, нема амбиент, нема простор ниту желба. ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и ДОМ категорично го одбија предлогот“, вели поранешниот министер за здравство Имер Селмани за емисијата „Топ тема“.

Според него, понудата на Заев лежи во начинот на неговите политики, кој што знае често пати да пружи рака, да бара дијалог и компромис, а од друга страна е тесното мнозинство од 62 пратеници.

„Желбата за едно општество за сите премиерот ја даде недоволно обмислена“, смета Селмани.

loading...

Слични содржини