Шилегов го следи Вардар во живо: Навиваме за прва победа

од Nikola Popovski

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов вечерва го следи првиот натпревар на РК Вардар во новата сезона од Лигата на Шампионите.

-Заедно со Љубица Јанчева, во придружба на Михајло Михајловски, навиваме за прва победа на Вардар против Мешков Брест во Лигата на Шампионите!, стои во објавата на градоначалникот.

После 43 минути игра, Вардар води со 25-20 против шампиониот од Белорусија.

Слични содржини