Актуелно
Почетна / Локално / Силно невреме со пороен дожд го зафати Скопје

Силно невреме со пороен дожд го зафати Скопје

Денеска попладне започна невремето во неколку градови во земјава.

Пороен дожд, проследен со ветер и грмежи забележан е во Скопје во моментов.

До средината на наредната седмица нашето подрачје ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса која ќе услови честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

loading...