Актуелно
Почетна / Глобално / Сингапур: Tри лица заболени од корона вирусот

Сингапур: Tри лица заболени од корона вирусот

Сингапур денеска потврди уште два случаи на заразени од новиот тип на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство на оваа земја, еден ден откако беше регистриран првиот случај.

Британските медиуми пренесуваат дека Министерството очекува уште случаи со заразени, пред се, заради развиените туристички врски со кинескиот град Вухан.

loading...