Скопјанка претепана од поранешниот партнер

од Stefanija Kuzmanovska

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М.

Како што соопшти МВР, настанот се случил околу 14:00 часот во парк на подрачјето на Центар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини