Актуелно
Почетна / Слајдер / Скопјанец удрил во паркирано возило и починал на лице место

Скопјанец удрил во паркирано возило и починал на лице место

Вчера во тешка сообраќајка во Скопје починал скопјанец.

„На 28.06.2020 во 15.20 часот било пријавено дека на автопатот Северна обиколница на град Скопје, во близина на надвозникот „Инџиково“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „даеву рејсер“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Б.(56) од Скопје и патничко возило „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки, кое поради дефект, од страна на возачот М.К.(35) од Дебар било паркирано на десната страна од коловозот“ соопштуваат од полиција.

Во незгодата Т.Б. починал на местото на настанот. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

loading...