Скопјани се истепале пред угостителски објект

од Берта Китинска

По инцидентот што интервенирала и полицијата.

-На 13.01.2021 во 17.45 часот било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Х.Г.(22) и К.С.(18), од една страна и М.И.(18) и Д.Ѓ.(21), од друга страна, сите од Скопје, велат од полиција.

Сочинети се записници за константиран прекршок по член 11 став 1 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

loading...

Слични содржини