Скопјанка изгубила контрола над своето возило и излетала од патот

од Берта Китинска

На 10.05.2021 во 13.15 часот било пријавено дека на автопатот Неготино-Демир Капија, патничко возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од С.Ѓ.(39) од Скопје, излетало надвор од коловозот, велат од полиција, соопштија од МВР.

Во незгодата С.Ѓ. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа на Полициската станица Неготино.

Слични содржини