Смути од малини и авокадо

од Vladimir Zorba

Брзо и здраво смути од малини и авокадо

Состојки:

– 1/2 авокадо

– 1 чаша замрзнати малини

– по желба стевиа или мед

– 1/2 чаша густ јогурт

– 1/2 шолја бадемово млеко

* (мерка – шолја 2 дл)

Подготовка:

Авокадото се сече на коцки и се става во блендер, се додаваат малините и другите состојки.

Мешајте додека смесата не се изедначи.

Пријатно!

Слични содржини