Смути за енергичен почеток на денот

од Stefanija Kuzmanovska

Состојки:

– 1 шолја јагоди

– 1/2 банана

– 2 лажици мелено ленено семе

– 2 лажички мед

– 1/2 чаша млеко

(1 чаша = 250 ml)

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека не добиете изедначена смеса.

Ако сакате потечно смути, додадете повеќе млеко.

Слични содржини