Со возилото излетал од патот – загина 57 годишен маж од Велес

од Берта Китинска

На 19.08.2021 околу 23.30 часот на регионалниот пат Градско – Велес, патничко возило „фолксваген поло“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(57) од Велес излеталo од коловозот.

По незгодата возачот бил пренесен во Општата болница во Велес, каде му била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршиле увидна екипа од СВР Велес и Јавен обвинител, по чија наредба телото на почнатиот е предадено на обдукција.

Слични содржини