Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Македонец кој ја прими вакцината против КОВИД 19 е среќен што придонел за општо добро на човештвото

Борко Андреевски е првиот Македонец кој ја прими тест вакцината против КОВИД 19 во Англија. Како волонтер се пријави пред две недели и по неколку испитувања за неговото општо здравје вчера беше повикан да ја прими вакцината. Борко се чувствува добро и е среќен што придонел за општо добро на …

Повеќе

Македонецот Борко е доброволец за тест на вакцина од Оксфорд за Ковид-19

Македонецот Борко Андреевски, кој живее во Англија, ќе учествува во тестирањето за вакцината против корона вирусот на Универзитетот Оксфорд, објави ТВ Телма. Андреевски за Телма потврдил дека доброволно се пријавил за тестирањето со желба да помогне. Извршени му се прегледите за да се утврди дали одговара на условите за тестирањето. …

Повеќе

Борко Ристовски испрати порака: „Останете дома“ (видео)

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, испрати порака до Македонците. Еве што порача: Da zivee Makedonija🇲🇰#KupuvajteMakedonskiProizvodi#Sakajtesigosvojotnarod#ostanetedoma#ostanetebezbedni Публикувахте от Borko Ristovski в Петък, 20 март 2020 г.

Повеќе