Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Девојка банирана од Тиндер бидејќи била премногу убава: Не веруваат дека сум вистинска

Инстаграм моделот Холи Валентај тврди дека ја банирале од Тиндер бидејќи другите корисници го пријавувале нејзиниот профил, мислејќи дека е премногу атрактивна за да биде вистинска. Девојката од Калифорнија има 1,2 милиони следачи на Инстаграм, каде редовно објавува фотографии во оскудни изданија. Како што вели, иако не е срамежлива пред …

Повеќе

28.000 девојки се јавиле на огласот, но јапонецот се откажал

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава се откажа од потрагата за девојка која би требало да му се придружи на патот околу месечината, тврдејќи дека повеќе не е сигурен во таа идеја. 44-годишниот Маезава кој ја продал својата онлајн продавница Zozo Inc, беше во потрага по слободна девојка постара од 20 години …

Повеќе

Семејството на Дончиќ се зголеми: Сега сме четворица (ФОТО)

Лука Дончиќ одигра одлична НБА сезона, носејќи одличен пласман на неговите Далас Маверикс, а исто така е и еден од кандидатите за МВП. Успехот не изостанува ниту на приватен план. Тој е во врска со Анамарија Голтес, русокоса која ја познава уште од своите средношколски денови. Неодамна, таа на Инстаграм …

Повеќе

Девојката на Кијану Ривс: Еве зошто одлучив да не се фарбам

Александра Грант (46), уметничка која во последно време се најде во фокусот на медиумите поради романтичната врска со Кијану Ривс, објаснала зошто не ја фарба својата седа коса. View this post on Instagram Wow. Today's news… The numbers are staggering, especially for womxn of color. I went gray prematurely in …

Повеќе

Флавио Бријаторе се бакнува со 20-годишната нова девојка (ФОТО)

Тајкунот Флавио Бријаторе, кој има 69 години, е во врска со 49 години помладата студентка Бенадет Боси. Тие се фотографирани како се бакнуваат за време на нивниот заеднички одмор во Кенија. Бријаторе долго време беше во врска со моделот Елизабета Грегорачи, а претходно бил и со Хајди Клум и Наоми …

Повеќе

Популарниот актер првпат се појави со девојката во јавност (ФОТО)

Кијану Ривс е познат по тоа што својот приватен живот го чува далеку од очите на јавноста, особено по трагедијата во која најпрво ја изгуби предвреме родената ќерка, а по помалку од две години неговата девојка загина во сообраќајна несреќа. Оттогаш тој ретко зборува за својот живот, а уште поретко …

Повеќе

Девојката на Бруклин Бекам е „лика и прилика“ на мајка му (ФОТО)

Откако летово раскина со манекенката Хана Крос, Бруклин Бекам наводно веќе има нова девојка. Но, она што веќе многумина го забележаа е дека новата девојка, Фиби, физички многу личи на неговата мајка Викторија. Фиби Торанс е пет години постара од Бруклин, а наводно во последно време често се појавуваат заедно …

Повеќе

Смртна казна за убиецот на девојката на Ештон Качер

Американецот со италијанско потекло Мајкл Гарџуло , осуден е на смртна казна откако е прогласен за виновен за две убиства и еден обид за убиство. Меѓу убиените е и Ешли Ајлерин, поранешната девојка на популарниот актер Ештон Качер, која во тоа време, 2001 година, имала 22 години и студирала моден …

Повеќе

Спасила маче од улица, занемела од шок кога сфатила дека се работи за нешто друго

Џил Хикс од Тенеси, враќајќи се дома забележала мало и преслатко напуштено маче и одлучила дека ќе го земе со себе и ќе го згрижи. Откако го сместила во својот дом, се вратила на местото каде го пронашла, мислејќи дека ќе најде и други мачиња, за да се погрижи за …

Повеќе

Згодниот брат на Кејт Мидлтон се сврши со својата девојка (ФОТО)

На 6 октомври помладиот брат на војвотката Кејт Мидлтон, Џејмс, објави дека неговата девојка Ализе ја прифатила неговата брачна понуда. На фотографијата објавена на Инстаграм се гледа прстенот со сафир и мали дијаманти, кој многу потсетува на оној со кој принцот Вилијам ја запроси Кејт во 2010 година. Нема информации …

Повеќе