Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 20)

Архива на ознаки:

Жените во овие хороскопски знаци се меѓу најлошите

Хороскопот може да ни даде одговори на различни прашања. Дали сме во добра врска со нашиот парнер? Доколку имам проблеми во врската можеби цело време бираме погрешни партнери? Или, сепак, проблемот е во нас? Жените во овие три хороскопски знаци тешко поминуваат во љубовните врски. Тие имаат таков карактер поради …

Повеќе

Во овие 5 хороскопски знаци се родени најлошите пријатели

Додека едни би направиле сè за своите пријатели, други негуваат само површни односи и се водат според девизата „никој друг на светот не е поважен од мене“. За жал, барем еднаш во животот сме се соочиле со тоа за некого да сме спремни да дадеме се, а за возврат да …

Повеќе

Пет хороскопски знаци на кои 2020 ќе им биде најдобрата година во животот

Новата година ни е скоро на прагот, а астролозите велат дека на три знаци од зодијакот ќе им биде посебно добра, а на некои дури и најдобра година во животот. Благодарение на Јупитер, јарците ќе имаат среќа во 2020 година. На 3 декември оваа година, Јупитер влегува во јарец и …

Повеќе

6 хороскопски знаци кои се плашат да бидат сами

За многу луѓе во светот осаменоста е голем товар кој си поигрува со нивните емоции и самодоверба и прави да не можат да ги видат позитивните страни во животот. Некои луѓе добро се справуваат со осаменоста, на други им е потребна во одредени периоди, а секако, постојат и оние кои …

Повеќе

Кои хороскопски знаци се најопасни според ФБИ

По анализирање на архивите на злосторствата, ФБИ утврдил дека најголемиот број од криминалците се родени во одреден период од годината, а тоа најчесто се личности во знаците на рак, скорпија и стрелец. Така криминалците родени во знакот рак се на прво место меѓу сите манијаци на светот. Тие личности се …

Повеќе

Овие 4 хороскопски знаци знаат како да ги управуваат своите емоции

Хороскопот често ни помага подобро да се запознаеме себе и да ги потенцираме своите квалитети, на кое и да е поле во животот. Четири претставници на хороскопот можат да се пофалат со голема емоционална сила и стабилност, која тешко може да биде нарушена. Еве кои се тие: Овен Амбициозен знак, …

Повеќе

Која е вашата? Слабата еротска точка на секој хороскопски знак

Според астролозите, секој хороскопски знак има одредени предиспозиции и карактеристики кои го прават различен од останатите кога е сексуалниот живот во прашање. Астрологот Џошуа Мекгири тврди дека токму поради ова едни знаци се меѓусебно компатибилни во кревет, а кај други не се развива ниту почетната хемија. А, еве кои се …

Повеќе

Каков маж заслужувате според вашиот хороскопски знак?

Забавувајте се со овој интересен љубовен хороскоп, со кој ќе откриете каков маж ви одговара според тоа во кој знак сте родени. Овен – интелигентен Жените Овни се рационални и независни мислители. Сакаат маж со кој ќе водат интелектуални разговори бидејќи навистина немаат време за губење на ситници. Бик – …

Повеќе

Најуспешни се луѓето родени во овие три знаци

Доколку некогаш се прашувавте дали успехот ви е запишан во ѕвездите, одговорот е: Да. Како што пренесува магазинот Cosmopolitan, една американска страница спровела истражување за да дознаат во кој хороскопски знак се родени најбогатите луѓе на светот. Овие три знаци се на врвот на листата: Лав Меѓу 100 милијардери на …

Повеќе

Неделен хороскоп: Вагите не можат да кренат глава од додворувачи и обожаватели

Кој од хороскопските знаци сака да се смири со една личност и да заснова дом и семејство? Кој не може да крене глава од обожаватели? Каква е финансиската ситуација оваа недела? Што ве чека на професионално поле? Дознајте во продолжение: Овен Љубовта не ви оди како што сакате оваа недела, …

Повеќе