Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 28)

Архива на ознаки:

Имаат златно срце: Хороскопски знаци со најчиста душа

Дали постојат луѓе кои се издвојуваат меѓу другите со нивната нежност, чиста и широка душа и добродушно срце? Од астролошка гледна точка, ваквите квалитети припаѓаат само на некои хороскопски знаци, односно на вкупно четири претставници на зодијакот. Овие луѓе се способни за големи дела особено за оние кои ги сакаат. …

Повеќе

Кои се најнаивни хорскопски знаци

Да се ​​нарече некоја личност „наивна“ деновиве генерално се смета за навреда. Но, дали е спротивното од овој квалитет – цинизам, пресметливост и лицемерие, причина за гордост кај нивните сопственици? Дефинитивно не се сложуваме, и сега ќе ви кажеме кои се трите хороскопски знаци кои ја носат чистотата на детската …

Повеќе

Овој хороскопски знак може да ве доведе до лудило

Личност родена во овој хороскопски знак секогаш е тука да ве исслуша, а најубаво ѝ е ако побарате совет од нејзе. Но, бидете спремни дека и ќе се обиде да ви соли памет. Нив балансот и рамнотежата им се најважни. Не штедат совети, имаат одлична перцепција за проблемите и внимателно …

Повеќе

Љубовен хороскоп до крај на 2019: Промени кај секој хороскопски знак

Движењата на планетите до крајот на 2019 носат многу промени во љубовниот живот на секој хороскопски знак. Овен Слободните Овни и понатаму остануваат во потрага по љубовта. Тоа многу тешко им оди. Овните во врска ќе се трудат да го спасат емотивниот живот. За некои следниот период ќе донесе пресврти …

Повеќе

Вистински мајстори во кујна според хороскопот – дали и вие сте меѓу нив?

Постојат луѓе кои во кујната се снаоѓаат како цел живот да учеле за тоа, а ги има и оние кои се губат уште на самото отворање на фрижидерот. Според астрологијата, ова се три хороскопски знаци кои најдобро готват: Девица Тие се перфекционисти и точно го следат секој рецепт, па поради …

Повеќе

Денот на раѓање открива каква личност сте

Денот на раѓање, неповрзано со месецот може да ви каже на кој тип личност припаѓате, и тоа неверојатно прецизно.   3, 9, 15, 21, 29, 30 – Уметничка природа Ако некоја од овие бројки е вашиот ден на раѓање, тогаш сте еден од најголемите креативци и создавачи на своето време. …

Повеќе

Купување, врски, рутини… Кои се опсесиите на секој хороскопски знак?

Кога никој друг не знае, астрологијата може да даде одговор на многу прашања, со кои подобро ќе ги разбереме луѓето околу нас. Некои луѓе веруваат, а други се сосема скептични, додека постојат и оние кои на хороскопот гледаат само како забава. Сите имаме различни погледи за карактерот на луѓето кои …

Повеќе

Месечен хороскоп: Октомври ќе биде месец на драматични пресврти

Дознајте што овој месец ви носи во повеќе аспекти од животот, вклучувајќи ги првенствено здравјето, љубовта и работата. Овен Овој месец ќе вложувате многу енергија во одржување на здрави семејни односи и решавање на сите конфликти со блиските, кои ви создаваат напнатост. Мора да бидете поопуштени во личните односи и …

Повеќе