Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 4)

Архива на ознаки:

Овие хороскопски знаци се грижат за сите и покажуваат емпатија

Емпатичните луѓе ги чувствуваат емоциите на многу повисоко ниво и често се грижат за другите пред сè, а потоа и за себе, дури и кога реално нема потреба од тоа. Но, кои се хороскопските знаци кои најмногу се издвојуваат со својата емпатија? Риби Тие постојано се грижат за некого, дури …

Повеќе

Неделен хороскоп: Еве кој ќе биде расположен за авантура, а кој за одмор

Овен Не сте сигурни кому можете да му верувате оваа недела, па би било добро важните информации да ги задржите за себе. Поминете некое време сами и не оптеретувајте се со туѓите проблеми. На тој начин добро ќе размислите какви се вашите чувства кон партнерот и ќе ви биде се …

Повеќе

Полни паричници: Март ќе им донесе пари на овие три хороскопски знаци

Нивните џепови ќе бидат полни со пари овој месец. Јарците можат успешно да инвестираат. Во рок од 3 до 4 месеци,вашата инвестиција ќе започне да носи приход. Во почетокот, парите ќе бидат минимално, но доколку имате доволно трпение и правилно израчунато, до крајот на годината ќе заработите многу пари. И …

Повеќе

За овие 3 хороскопски знаци 29 февруари е неверојатно среќен

Како што веќе на сите ни е познато, 29 февруари е ден кој се појавува во календарот еднаш на четири години и истата таа година се нарекува престапна. Според астролозите, престапната година носи пресврти за сите хороскопски знаци, па затоа, секој од нас може да очекува дека овој ден нема …

Повеќе

Сезоната на Риби ќе им донесе среќа на љубовно поле на овие хороскопски знаци

Сезоната на Риби на поедини хороскопски знаци ќе им донесе среќа кога станува збор за заљубување и наоѓање на сродната душа. Кога започнува сезоната на Риби? Сезоната на Риби веќе започна на 19 февруари, а ќе трае се до 20 март. Сезоната на Риби за многумина е совршена прилика да …

Повеќе

Сакате врска полна со авантура? Овие три хороскопски знаци се идеални партнери за вас

За некои луѓе романтика значи нарачана храна, Нетфликс и рано одење во кревет, додека други се желни за авантура во врската. Доколку припаѓате на втората група и барате партнер кој секогаш ќе ве изненадува кога сте заедно, тоа сигурно ќе го најдете во овие хороскопски знаци. Овен Кога е во …

Повеќе

Неделен хороскоп: Овните да бидат трпеливи, Лавовите да се чуваат од проблеми

Некои знаци ги средуваат семејните односи, други успеваат да западнат во големи проблеми, додека кај трети нема никаква особена динамика, што во овој период на ретрограден Меркур всушност и воопшто не е лошо. Што му носи оваа недела на вашиот хороскопски знак? Овен Семејните проблеми ќе заземат поголем дел од …

Повеќе

Пролетен хороскоп: Што ги чека сите знаци во следниот период?

Пролетта е време на будење и тоа не само на природата, туку и кај луѓето, во телото, но и во целиот Универзум. Тоа е период кога доаѓа од освежување на вашиот дух. Со самиот почеток на ова годишно време, постои шанса и кај вас да дојде до будење и ослободување …

Повеќе

Започна сезоната на Риби: За овие три хороскопски знаци ќе биде посебна

За време на поголемиот дел од сезоната на Риби, нашата среќа ќе биде пореметена од ретроградниот Меркур, но поради тоа не треба да очајувате. Тоа посебно важи за овие три хороскопски знаци, на кои ѕвездите ќе им се насмевнат. 1. Рак Животот има чудни патишта, па не можете да негирате …

Повеќе

Не знаат за бонтон: Ова се петте најнепристојни хороскопски знаци

Сигурно сте се сретнале со луѓе кои не обрнуваат внимание дали се љубезни кон вас или не и не ги земаат предвид вашите потреби и чувства. За таквото нивно однесување можеби е виновен хороскопскиот знак во кој се родени. 1. Јарец Јарците не се непристојни, туку се само амбициозни и …

Повеќе