Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Несекојдневна и егзотична: Таа е новата Мис на универзумот (ФОТО)

Сношти во Атланта се одржа изборот за Мис на универзумот, а титулата ја понесе 26-годишната Зозибини Тунзи од Јужна Африка. Таа е прва темнокожа Мис на универзумот (овој натпревар е различен од Мис на светот), но и прва победничка од територијата на Африка. Зозибини се разликува од другите по тоа …

Повеќе