Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Тамара Тодевска со песната „Monsters“ прогласена за најдобар интернационален артист на „Кенга Меџик“

Тамара Тодевска со песната „Monsters“ прогласена за најдобар интернационален артист на „Кенга Меџик“

Тамара Тодевска со песната „Monsters“ вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на престижниот музички фестивал „Кенга Меџик“ во Тирана, Албанија.

„Monsters“ е авторско дело на Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, со текст на Коста Петров.

„Пресреќна сум. Оваа награда ја посветувам на моето семејство и на Македонија“, изјави Тамара при земањето на наградата која и беше врачена од овогодинешната претставничка на Евровизија за Албанија.

Во моментов Тамара го привршува нејзиниот трет студиски албум а до крајот на годината ќе биде промовиран и видео записот за „Monsters“.

loading...