Тепачка на партиски собир во Старо Нагоричане

од Nikola Popovski

МВР регистрира физички инцидент на митинг во Старо Нагоричане.

-На 14.04.2024 во 21.30 часот во Полициското одделение Старо Нагоричане, Б.Т.(44) од Свети Николе пријавил дека во село Алгуња, општина Старо Нагоричане, додека бил на партиски собир бил физички нападнат од Г.Т. од Свети Николе, информираат од СВР Куманово.

Според полицијата, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини