Актуелно
Почетна / Хроника / Тешко повреден малолетен пешак во Скопје

Тешко повреден малолетен пешак во Скопје

Вчера во 06:41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13:30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 30-годишниот Б.Б. од Скопје, удрило во малолетен пешак.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје – соопшти полицијата

loading...