Трамп ќе ја посети Русија по инагурацијата

од Vladimir Zorba

Овој постер, повикува на соработка меѓу САД и Русија може да се види во црногорскиот Даниловград.

5165236

Новоизбраниот претседател Доналд Трамп ќе ја посети Русија по инагурацијата, откри висок извор на Републиканската партија, цитиран од рускиот весник “Известија”.

“По некои советувања внатре во тимот (на Трамп – ред.) Беше донесена одлука да се одложи посетата. Кон нејзината подготовка ќе се продолжи по инаугурацијата на претседателот Трамп “, тврди изворот, цитиран од весникот.

Во моментов меѓу Трамп и Кремљ нема “никакви сериозни контакти”, увери уште изворот. Според некои медиуми посетата на Трамп пред инагурацијата може да биде оценето како “поткопување на сегашната политика” и стремеж да се водат меѓународните преговори “зад грбот на администрацијата на Барак Обама”. / РИА-Новости

Слични содржини