Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Три намирници поради кои имунитетот станува суперотпорен!

Три намирници поради кои имунитетот станува суперотпорен!

Заборавете на честите настинки, вируси и инфекции.

Редовното консумирање на следните три намирници ќе го направи вашиот имунолошки систем поотпорен од било кога!

Шитаке печурки

Богати се со бета глукан и есенцијални аминокиселини.

Кељ

Богат е со витамини и минерали, кои го чистат црниот дроб од токсини.

Спанаќ

Содржи витамин А, Б2, Б6, Ц, К и Е, омега 3 масни киселини и антиоксиданти.

loading...