Уапсен 82-годишен скопјанец, баран со потерница

од Берта Китинска

Денеска (26.09.2021) во 17:35 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги на ул.”Јајце” го лишија од слобода Б.З.(82) од Скопје.

Тој бил баран по Централна потерница и наредба од Основен суд-Скопје 1, за издржување казна затвор во времетраење од пет години.

Б.З. е предаден во полициска станица по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа.

Слични содржини