Убиен братучед на Бијонсе: Рапер застрелан во неговиот стан

од Nikola Popovski

Братучед на пејачката Бијонсе, Мартел Деруен, наречен Кардоне, е убиен во неговиот стан, пренесуваат странските медиуми.

Сомнежот бил предизвикан од фактот дека раперот неколку дена по ред, не одговарал на повиците. Полицијата тогаш го пронашла раперот мртов во нивниот стан, а веднаш ја виделе и раната од куршумот.

„Ништо нема да го врати назад, но таа девојка треба да биде фатена. Таа е опасна и повторно ќе убие. Ако ја видите, јавете се во полиција“, изјавила сопругата на Кардоне, Џој.

Според странските медиуми, за ова убиство е осомничена 21-годишна девојка.

Слични содржини