Убиство во Крива Паланка: Го пронашле мртов во својот дом

од Nikola Popovski

МВР информира дека 76-годишен маж од Крива Паланка завчера бил убиен во својот дом.

-На 21.11.2023, по извршена обдукција на телото на М.Д.(76) од Крива Паланка, кој бил пронајден починат во својот дом на 20.11.2023, во Институт за судска медицина и криминалистика Скопје констатирано е дека се работи за насилна смрт, односно убиство, соопштија од СВР Куманово.

Додаваат дека ОВР Крива Паланка презема мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини