Уникатно! Еве ги сите факти и околности околу разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит

од desk3

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли само за неколку дена доби таква брзина што медиумите не престануваат да пишуваат за нивната врска, кариера, деца и … развод. Анџелина Џоли поднесе барање за развод со Бред Пит, прво соопшти весникот за светски озборувања TMZ. Веста беше потврдена од адвокатот на актерката, а во барањето Џоли наведува “ненадминливи разлики”. Таа сака старателството над 6-те деца, а Пит да добие право на посети.

20131016-dvgsmuplco

Актерот Бред Пит е најмил познат холивудски адвокат кој ќе го претставува на бракоразводнитот предмет со Анџелина Џоли. Правникот – 70-годишниот Ленс Шпигел, е специјалист за семејно законодавство. Тој ги бранел интересите на поп ѕвездата Мајкл Џексон, на актерката Ева Лонгорија и на куп други личности.

Малку пред тоа стана јасно дека во судот Џоли исто така ќе се довери на услугите на докажан бранител. Лора Волстер била адвокат на Ким Karрдашиан, Мараја Кери, Џони Деп, како и на самата Џоли при растурањето на првиот нејзин брак во 2003 година. Хонорарот на Волстер бил 850 долари на час.

Последниот филм на Анџелина Џоли и Бред Пит” Крај морето “е како предзнак на она што се случува сега. Филмот е многу тажен, исполнет со многу драматични моменти и ете, сме сведоци на разделбата Бранџелина. Џоли го пишувала сценариото и е продуцент на филмот.

Бред Пит и Анџелина Џоли секогаш имале разлики во однос на воспитувањето на децата. Тензиите прелиле кога се појавил спор помеѓу Пит и неговиот син Мадок, и тоа бил моментот во кој трпението на Џоли се исцрпил. Причината ешто тој бил повеќе краен во воспитувањето на децата, додека таа е префериран полиберални методи.

“Има многу озборувања и невистинити нешта меѓу напишаното. Таа го информира дека сака да стави крај на нивниот брак на 13 септември, два дена пред да поднесе барање за развод и медиумите да ја разгласат веста “, коментира уште Мон Де и додава:” Тие се златната кралска двојка на Холивуд. Тие секогаш пристигнуваат последни на црвениот тепих. Нив ги чекаат сите камери, бидејќи без нив не започнува ниту еден настан во Холивуд. Овие луѓе покажуваат дека понекогаш парите го расипуваат семејството “.

Слични содржини