(ВИДЕО) Груевски: Ќе се појавам на суд кога ќе добијам покана

од Vladimir Zorba
143944
Катица Јанева нема  да добие поддршка од власта  за трите барања кои ги испорача од собраниската говорница, информира 24Вести.
Продолжувањето на рокот за истрагите, измените на законот за заштитени сведоци и законот за заштита на приватноста  ќе го чекаат новиот собраниски состав после изборите. Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ одговарајќи на новинарско прашање, дипломатски и порача на специјалната обвинителка дека  неговите пратеници нема да дадат поддршка на барањата.
Обезбедивме се што беше потребно, буџет, средства, вработувања, простории, логистика и се она што и беше потребно. Се сменија потребните закони заедно услогласени со опозицијата и не сметаме дека има потреба  од негово проширување, надградување или нов договор, изјави Никола Груевски.
Целиот текст можете да го прочитате тука

Слични содржини