Актуелно
Почетна / Македонија / Видео: Михаела од Скопје која го победи коронавирусот, пее за сите доктори, медицински лица и пациентите

Видео: Михаела од Скопје која го победи коронавирусот, пее за сите доктори, медицински лица и пациентите

Михаела Јаневска од Скопје е едена од 12-те пациенти во земјата кои го победија коронавирусот и се пуштени дома.

Таа на својот Фејсбук профил сними видео во кое ја пее „Stand By Me“, за да ги охрабри останатите пациенти кои се борат со оваа болест .

„Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејќи своеволно отидов директно од авион во болница. Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати. Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се сè уште во болница. Ова е за вас“ – напиша Михаела.

(ENGLISH BELOW)Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејки своеволно отидов директно од авион во болница. Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати. Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се се уште во болница. Ова е за вас ❤️After fighting off the coronavirus and leaving the hospital with negative tests I am the happiest person on earth. I’m also so very happy to be home since I went directly from the plane to the hospital. A big thank you to all the doctors and nurses who took care of me and continue to take care of everyone else. Today I sing for them and for all the patients still in the hospital. This is for you ❤️

Публикувахте от Mihaela Janevska в Вторник, 31 март 2020 г.

 

loading...