(ВИДЕО) Солза Грчева беше “многу речита” кон екс-колегите од СДСМ : Мајку ви ваша!

од desk3

При кратка расправа меѓу власта и опозицијата, во Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, додека говореше специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, независната пратеничка Солза Грчева се сврте кон СДСМ и им се обати со зборовите: Мајку ви ваша!-  пренесе А1он.

По ова Грчева веднаш ја напушти салата.

 

Слични содржини