Актуелно
Почетна / Слајдер / ВИДЕО: Спасувачи се обидуваат да го пронајдат телото на удавеното момче во Претор

ВИДЕО: Спасувачи се обидуваат да го пронајдат телото на удавеното момче во Претор

Вчера младо момче се удавило во Преспанското езеро, во Претор.


„Во 18:18 часот во ПС-Ресен, од ИМП било пријавено дека во туристичката населба-Претор, во водите на Преспанското езеро, исчезнал И. М. (2004) од Ресен. На лице место се упатени Служби“, информира МВР.

Од МВР информираа дека момчето се уште не е најдено, а во потрагата се приклучиле и нуркачи од Охрид.

Порталот „Центар“ објави и видео каде што спасувачите се обидуваат да го пронајдат телото.

loading...