ВИДЕО: Тејлор Свифт го објави новиот албум, има 13 песни и музичко видео за секоја

од Stefanija Kuzmanovska

На штотуку објавениот нов албум, нејзин 10-ти по ред, Тејлор Свифт се нарекува себеси чудовиште и ги опишува нејзините состојби на депресија и меланхолија. „The Independent“ му даде пет ѕвезди и му даде највисока можна оцена на албумот.

Насловен како „Midnights“, албумот има тринаесет песни и е најавен како визуелен албум – што значи дека ќе има музичко видео за секоја песна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Таа ја избра песната „Anti-hero“ за хит сингл, а на албумот има и дует со Лана дел Реј. Тие две заедно ја пеат песната „Snow on the Beach“.

На листата на песни се и „Lavender Haze“, „Maroon“, „Midnight Rain“, „Question…?“, „Vigilante Shit“, „Bejeweled“, „Karma“, „Mastermind“ и други.

Тејлор Свифт со месеци го најавуваше новиот албум, но се што е поврзано со него чуваше во апсолутна тајна.

Слични содржини