(ВИДЕО) Заев го пречека Борисов во Водочкиот манастир „Свети Леонтиј“

од desk2

Претседателот на владата на Република Македонија Зоран Заев утрово го пречека бугарскиот колега Бојко Борисов пред Водочкиот манастир „Свети Леонтиј“ во Струмица кој се наоѓа на границата со Бугарија.

Борисов на својот фејсбук профил објави видео од средбата со премиерот Заев.

Колегата ми Zoran Zaev ме посрещна във Водочки манастир „Свети Леонтий“ над град Струмица

Публикувахте от Бойко Борисов в Четвъртък, 23 ноември 2017 г.

Во Домот на АРМ, Македонија и Бугарија ќе ја одржат првата меѓу-владина седница, со која ќе заседаваат двајцата премиери, а ќе бидат потпишани и неколку договори и меморандуми.

Слични содржини