Актуелно
Почетна / Македонија / Вкупно 336 граѓани во самоизолација, уште една текстилна фабрика во Штип под клуч

Вкупно 336 граѓани во самоизолација, уште една текстилна фабрика во Штип под клуч

Вкупно 336 граѓани во Штип се во самоизолација, соопшти денеска градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.

Тој напомена дека регистриран е нов случај на заболен од Ковид 19 во друга конфекција.

-Уште еден заболен од нова конфекција е денеска е регистриран и таа конфекција е затворена ,а  вработените се испратени дома. И кај нив ќе биде спроведено тестирање, оние кои ќе имаат негативни тестови ќе одат на работа, изјави Бочварски.

loading...