Влада: Заев немал никаква средбa и конекција со Седат Пекер

од Берта Китинска

Од Владата денеска  демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер.

„Премиерот Заев и неговото семејство немало и немаат и никакви средби и соработки и конекции со Пекер. Категорично ги отфрламе како лаги и манипулации во кое семејството Заев се поврзува во било каква корелација со споменатото лице“, рече Арсовски.

Слични содржини