Заев до ракометарите: Ова е победа освоена со професионалност и истрајност

од Берта Китинска

Премиерот Зоран Заев им ја честиташе победата на македонските ракометари.

-Македонските ракометари продолжуваат во следната фаза од Светското ракометно првенство, по победата врз селекцијата на Чиле. Ова е победа освоена со професионалност и истрајност. Честитки момци, ви посакуваме и понатаму да редите успеси и да нѐ правите уште погорди, напиша Заев на Фејсбук.

loading...

Слични содржини