Заев на работна средба со Макрон во Париз

од Nikola Popovski

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ќе оствари работна средба во Париз со претседателот на Франција Емануел Макрон.

Дел од владината делегација се и заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Во рамки на посетата, со која се одбележуваат 28 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји, ќе се оствари и работна вечера со претседателот на Франција.

Слични содржини