Заев: Сашо Мијалков немаше друг избор и го направи она што е неизбежно

од Берта Китинска

Компромис за правда нема и нема да има, ако си грешел ќе одговараш, ијзави премиерот Зоран Заев откако поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков се пријави во обвинителството.

-Правдата е обезбедена и ќе ја има се повеќе и почесто.Во изминатите 40 часа институциите на владата предводени од мене спроведоа акција со со сите мерки. Акцијата ја предводев јас.Сашо немаше друг избор и го направи она што е неизбежно, да се пријави во обвинителството, изјави Заев.

Слични содржини