Заев: СДСМ е демократска партија со квалитетни кадри кои можат да ме заменат

од Берта Китинска

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека најпрвин ќе почека истрагата да се заврши, заедно со резултатите од вештачењето, по што ќе одлучи за поднесените оставки.

На прашањето дали не постои социјалдемократ да го замени на премиерската функција, откако претходно изјави дека нема да даде оставка за Христијан Мицкоски да дојде на власт, Заев одговори дека никој не е незаменлив.

-СДСМ е демократска партија со квалитетни кадри кои можат Заев да го заменат и веќе банално е ова прашање сиве овие денови, истакна Заев.

Слични содржини