Заев за случувањата во Вашингтон: Насилството мора да биде осудено

од Берта Китинска

Премиерот Заев на Твитер за вчерашните немили настани од насилниот упад на демонстрантите во американскиот Конгрес, со осуда и надеж дека демократијата ќе надвладее.

„Загрижувачки и вознемирувачки се сликите од Вашингтон синоќа. Насилството мора да биде осудено. Се надеваме и веруваме дека демократијата ќе надвладее. Тоа е единствениот начин да се продолжи напред.“, напиша Заев.

Слични содржини