Заев заигра фудбал во Желино

од Vladimir Zorba

Прекрасно спортско попладне во Желино. Заедно со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, присуствувавме на отварање на спортско игралиште во Желино, изградено во рекорден рок со средства од СДСМ, сподели на својот Фејсбук профил генсекот на владата, Мухамед Зекири.

Функционери од централно и општинско раководство во таа чест одиграа и пријателски фудбалски натпревар, во кој учество зема и премиерот.

„Продолжуваме да се грижиме, подеднакво за сите, градиме здраво општество“, додава Зекири.

Слични содржини