Зајакнете го имунитетот: Зелено смути во борба против вирусите и настинките

Овој пијалок е полн витамини, го зајакнува имунитетот и помага во борба против вирусите и настинките. Ова злеено смути можете да го пиете и превентивно и додека сте болни.

Состојки:
– 2 шолји спанаќ
– 1 шолја сок од портокал
– 1/2 портокал со кора
– 3 мали беби моркови
– 1 банана
– 1/2 шолја замрзнат ананас
– 1/2 мали јаболка
1/2 шолја мраз

Подготовка

Ставете ги состојките во блендер, а мразот ставете го отпосле. Блендирајте додека не се соедини.

Наздравје!

Слични содржини