Актуелно
Почетна / Македонија / Зекири за повикот на Реисот: Криминалецот, криминалец останува

Зекири за повикот на Реисот: Криминалецот, криминалец останува

По заканите упатени од реисот Сулејман Реџепи кон владата дека ќе ги повлече повиците за заштита од пандемијата ако на ИВЗ не и дадат помош, со свој коментар на Фејсбук излезе и пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири.

-Овој РЕЗИЛ место да помогне на граѓаните кои имаат потреба во ова време на криза бара државата него да го помогне… ццц Криминалецот криминалец останува друго не може да биде!!!Мрш…, напиша Зекири на својот профил.

 

Ky far REZILI ne vend se te del t’ju ndihmoje nevojtareve ne kete kohe krize, ky pret shteti kete ta ndohmoje……

Публикувахте от Muhamed Zekiri в Четвъртък, 9 април 2020 г.

 

loading...