Земјотрес почувствуван во регионот на Штип со јачина од 2,7 степени

од Vladimir Zorba

timthumb-3

Освен во Скопје, земјотрес денеска го потресе и тлото на околината на Штип.

Земјотресот е почувствуван на 10 километри од општина Карбинци со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала во 19 часот и 37 минути.

Слични содржини