40 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Тетово

од Берта Китинска

Денеска (26.09.) полициски службеници од СВР Тетово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Тетово, при што санкционирани се 40 возачи. Од нив 23 на територија на Тетово, а 17 на територија на Гостивар.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните деновим, соопштија МВР.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Слични содржини